INFOTEC EVO GO

Rewolucyjne InfoTEC EVO GO zostało zaprojektowane z myślą o zwiększeniu efektywności oraz możliwości centrum do nestingu. EVO GO pozwala w jednym nieprzerwanym procesie obróbki przeprowadzić takie operacje jak: rozkrój płyty, wiercenia pionowe oraz wiercenia poziome. A to wszystko bez udziału dodatkowych maszyn czy osób oraz bez tworzenia dodatkowych odpadów pod podejście narzędzia do wiercenia bocznego.

PREZENTACJA

DOKUMENTACJA

Interesuje Cię ten produkt?

POBIERZ SPECYFIKACJĘ

01. KONSTRUKCJA URZĄDZENIA

KONSTRUKCJA MASZYNY

Wszystkie elementy konstrukcyjne maszyny wykonane są z wysokiej jakości stali. Mamy ogromne doświadczenie w spawaniu konstrukcji wielkogabarytowych, procesy spawalnicze są poddawane kontroli jakości na każdym etapie budowy ramy. Profile są żebrowane i wzmocnione wewnętrznie tak aby zagwarantować maksymalną sztywność korpusu. Przed procesem obróbki mechanicznej zarówno brama i rama maszyny poddawane są odprężaniu w celu redukcji naprężeń powstałych podczas procesu spawania. Następnie cała konstrukcja ponadto jest obrabiana z jednego zamocowania na pięcioosiowym, wielkogabarytowym centrum obróbczym, zapewnia to maksymalną precyzje wykonania i prawidłowe przygotowanie płaszczyzn pod montaż elementów ruchu liniowego

PRZEŚWIT OSI Z

Zwiększenie prześwitu znacząco rozszerza możliwości produkcyjne maszyny, szczególnie w kontekście obróbki wysokich elementów, takich jak formy 3D. Podniesienie osi Z jest również niezbędne w przypadku instalacji różnych akcesoriów oferowanych przez InfoTEC do maszyn CNC, takich jak agregaty wiertarskie czy aktywne osie C. Warto również uwzględnić podniesienie osi Z w planach rozwoju możliwości maszyny na etapie późniejszym.

  • Prześwit osi Z w standardowej konstrukcji: 350 mm
  • Prześwit osi Z z osią C: 350 mm

STÓŁ PODAWCZY

Stół podawczy zainstalowany za maszyną, służy do podnoszenia płyt o maksymalnych wymiarach 2800 x 2070 mm. Można go łatwo załadować za pomocą wózka widłowego. Stół ten umożliwia załadunek stosu płyt z lewej strony lub prawej o wysokości do 60 cm wadze do 2000 kg. Współpracuje on z ramieniem zgarniającym, co pozwala na szybki załadunek nawet dwóch płyt jednocześnie na stół centrum frezującego. Po załadunku każdej partii materiału stół automatycznie dokonuje poziomowania i przygotowuje kolejne płyty do dalszej obróbki.

STÓŁ ODBIORCZY

Stół odbiorczy umożliwia automatyczny proces odbierania urobku, który jest przesuwany przez ramę oczyszczającą i zgarniającą. Stół odbiorczy jest zaprojektowany do przyjmowania materiału o wymiarach 2800 x 2070 mm. Głównym celem tego rozwiązania jest maksymalne skrócenie cyklu obróbki, co wymaga zakupu systemu przesuwania elementów.

02. MOCE I OSIĄGI

SZYBKOŚĆ I MOCE SERWONAPĘDÓW

INFOTEC-CNC stosuje energooszczędne napędy serwo AC w klasie sprawności EFF1, kontrolowane przez sterownik cyfrowy. Gwarantuje to wysokie prędkości robocze urządzenia przy zachowaniu doskonałej jakości obróbki. Napędy AC serwo pracują w połączeniu ze sterownikami w układzie zamkniętej pętli dzięki czemu cały proces obróbki jest niezawodny.

Maksymalne prędkości Przelotowe EVO GO:

  • Oś X – Serwo 1.5 kw: 90 m/min
  • Oś Y – Serwo 1.5 kw: 90 m/min
  • Oś Z – Serwo 1.0 kw: 90 m/min
  • Oś C – Serwo 0.4 kw

ELEKTROWRZECIONO

Przemysłowe elektrowrzeciono renomowanego producenta. Elektrowrzeciono frezarskie chłodzone powietrzem, zbudowane na łożyskach ceramicznych. Wrzeciono przystosowane do automatycznej wymiany narzędzi, co znacznie wpływa na skrócenie czasu obróbki detali przez eliminację przestojów związanych z ręcznym przezbrojeniem maszyny.

Moc (S1) 8,5 kW

  • Standard HSK 63F – podwójna płaszczyzna mocowania stożka gwarantuje stabilne mocowanie
  • Praca w zakresie od 1 000 do 24 000 obr./min.
  • Nadmuch sprężonego powietrza podczas wymiany narzędzia

AGREGATY WIERTARSKIE

Wielofunkcyjny agregat wiertarski, montowany obok elektrowrzeciona, umożliwia przeprowadzanie wierceń zarówno wertykalnych, jak i horyzontalnych. Dodatkowo, posiada piłkę do podcinania detalu. Moc głowicy wiertarskiej wynosi 1,7 kW, a jednostka jest sterowana za pomocą falownika.

Głowica wiertarska oferuje 12 niezależnych pozycji do wierceń pionowych oraz 8 pozycji do wierceń poziomych, bez konieczności stosowania ssawek, bezpośrednio na stole maszyny, w standardowym rozstawie co 32 mm. Ponadto, jest wyposażona w 2 piły do podcinania detali, na przykład pod nuty. Możliwe jest wykonywanie wierceń zarówno pojedynczo, jak i symultanicznie.

  • Hiteco 12/8/2LL (rozstaw standardowo co 32mm)

OŚ C

Zamontowanie aktywnej osi C (czwartej osi) na podstawowym wrzecionie umożliwia w przyszłości zakup i instalację różnych agregatów kątowych na maszynie, co znacząco poszerza możliwości centrum obróbczego. Te agregaty umożliwiają wykonywanie takich operacji jak cięcie piłami, frezowanie pod zamki czy tworzenie wpustów.

POMPY PRÓŻNIOWE

Pompy próżniowe firmy BECKER o mocy 2×5,5 kW, zapewniająca wydajność na poziomie 500 m2, stanowi kluczowy element wyposażenia maszyny. Jej podłączenie przekłada się na znaczne zwiększenie siły mocowania obrabianych elementów na stole maszyny. Dzięki temu, nawet przy wysokim zagęszczeniu formatek, użytkownik ma pewność, że obróbka zostanie wykonana poprawnie i precyzyjnie.

03. STEROWANIE I OPROGRAMOWANIE

KONTROLER

Kontroler to zaawansowany sterownik przemysłowy, który jest sterowany za pomocą protokołu EtherCAT lub inny. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii w dziedzinie kontroli maszyn CNC, ten kontroler zapewnia maszynie dużą szybkość pracy oraz stabilność działania, co przekłada się na bezproblemowe użytkowanie urządzenia.

RODZAJE OPROGRAMOWAŃ

Nasze oprogramowanie CNC stanowi niezawodne narzędzie, które z maksymalną precyzją przenosi Twoje projekty cyfrowe na materialny wymiar. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, zaawansowanym funkcjom symulacyjnym oraz wsparciu dla szerokiej gamy formatów plików, z łatwością zoptymalizujesz procesy obróbki, oszczędzając czas i zasoby. Na oprogramowanie składa się:

  • Program sterujący i edytor graficzny CAD CAM
  • Nesting prostoliniowy
  • Rozszerzenie nestingu prostoliniowego o moduł krzywoliniowy
  • W ofercie posiadamy również inne programy do projektowania mebli skrzyniowych jak i tapicerowanych, znanych producentów. Dobieramy je wspólnie z klientem zgodnie z jego potrzebami.

04. STÓŁ ROBOCZY WRAZ Z OSPRZĘTEM

STÓŁ PODCIŚNIENIOWY

Stół podciśnieniowy wykonany jest z odpowiednich materiałów. Cały stół roboczy jest pokryty siecią kanalików, dzięki którym podciśnienie rozprowadzane jest równomiernie po całym jego obszarze. Stół podzielony jest na dwie strefy robocze. Strefa Nestingowa podzielona jest na 2 sekcje. Strefa nawiertów horyzontalnych została podzielona na 4 sekcje sterowane elektrozaworami, w każdej sekcji znajduje się szereg otworów głównych do których poprzez system rur i zaworów z pomp próżniowych doprowadzane jest podciśnienie. Otwory główne wyposażone są także w demontowane zaślepki, dzięki którym łatwo jest przystosować stół do różnych formatów mocowanych materiałów.

RODZAJE I ILOŚCI BAZ

4 długie bazy zamocowane w osi Y (aktywowane cyfrowo i pneumatycznie) pozycjonują materiał w osi Y. Dodatkowo, pojedyncze formatki mogą być pozycjonowane w osi X za pomocą dwóch pneumatycznych pinów.

OBROTOWY MAGAZYN 16 POZYCJI

Obrotowy magazyn narzędzi, który jest zamontowany na bramie maszyny, znacząco skraca czas wymiany narzędzi i redukuje nieproduktywne przebiegi urządzenia podczas obróbki. Dzięki temu proces produkcyjny staje się bardziej efektywny (wymagane wrzeciono ATC).

AGREGAT Z SSAWKĄ DO PRZENOSZENIA FORMATEK

Agregat z ssawką do przenoszenia formatek ze strefy nestingowej do strefy nawiertów bocznych. Automatyzacja wiercenia poziomego w płytach o grubości od 16 mm pozwala na wykonie obróbek horyzontalnych w pełni automatycznym cyklu.

CZUJNIK WYSOKOŚCI NARZĘDZIA

Zastosowanie czujnika osi Z umożliwia wprowadzanie korekt do pomiarów po każdej zmianie narzędzia (frezu). Jest to szczególnie istotne w przypadku używania różnych frezów podczas jednego procesu obróbki materiału, ponieważ narzędzia często różnią się długością. Dlatego gorąco polecamy montaż czujnika osi Z, który pozwala uniknąć konieczności wykonywania tej czasochłonnej operacji.

SYSTEM AUTOMATYCZNEGO SPYCHANIA DETALI

System automatycznego spychania detali składa się z następujących elementów: ramię spychające, bazy boczne oraz system centralnego sprzątania stołu. Ramię spychające umożliwia pozycjonowanie materiału w osi Y i szybkie przesunięcie gotowych detali na pole odbiorcze. Bazy boczne, które są aktywowane cyfrowo i pneumatycznie, pozycjonują materiał w osi Y. Dodatkowo, pojedyncze elementy robocze mogą być precyzyjnie pozycjonowane w osi X za pomocą dwóch pneumatycznych pinów. Proces spychania jest ściśle zintegrowany z procesem czyszczenia pola roboczego, realizowanym przez centralny system sprzątania. Wykorzystanie tego systemu w maszynie CNC znacząco wpływa na efektywność procesu produkcji oraz znacząco redukuje poziom zapylenia w całym zakładzie.

05. OSPRZĘT TOWARZYSZĄCY

ODPYLACZ

Odpylacz przeznaczony jest do odciągania wiórów i pyłów z procesów obróbki drewna oraz innych pyłów suchych. Wydajność odpylacza jest dopasowana do urządzenia zgodnie z jego zapotrzebowaniem.

KOMPRESOR

Wydajność i klasa kompresora jest dopasowana do urządzenia zgodnie z jego zapotrzebowaniem. Dostarcza do maszyny suche powietrze, gwarantując tym długą żywotność podzespołów.

ETYKIECIARKA

System automatycznego etykietowania zintegrowany z sterowaniem maszyny składa się z następujących elementów:

  • Aplikatora etykiet
  • Drukarki etykiet, zainstalowanej na bramie maszyny (po prawej stronie), bądź opcjonalnie na stole podawczym

Ten system umożliwia automatyczne etykietowanie obrabianej płyty przed jej obróbką, co skutkuje eliminacją błędów, które mogą pojawić się podczas ręcznego nakładania etykiet.

IT BOX

Dodatkowe akcesorium, które ułatwia montaż z wykorzystaniem stołu montażowego. Montażysta na ekranie umieszczonym na stole wybiera konkretny mebel do złożenia. Na ekranie stołu montażowego wyświetla się schemat złożenia mebla i lista potrzebnych okuć.

MANUTEC

Wózkiem załadowczym MANUTEC transportujemy płyty z magazynu. Umieszczamy je bezpośrednio na maszynie w strefie nestingu i rozpoczynamy pracę. Urządzenie dostosowane do obsługi przez jedną osobę.

CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA

Wymiary i masa

Masa maszyny 4200 kg
Długość 9100 mm
Szerokość 4100 mm
Wysokość 2700 mm

Osprzęt

Wrzeciono Elektrowrzeciono HITECO 8,5 kW | HSK 63F
Agregat wiertarski Hiteco 12/8/2LL
Magazyn narzędzi Obrotowy magazyn 16 pozycji
Program sterujący TPA CAD CAM
Stół próżniowy 6 – sekcyjny